Herb Powiatu
Strona główna

ul. Łazienna 2A
67-400 Wschowa

tel. 65 540 28 68
fax. 65 540 28 68

e-mail: ziws@praca.gov.pl

Wyszukiwarka
Projekty UE

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze oferty pracy, szkoleń oraz informacje z PUP Wschowa, wpisz poniżej swój adres e-mail:

Newsletter

Ulubione strony

Zasiłek dla bezrobotnych

Aktualna stawka zasiłku brutto wynosi:

831,10 zł przez pierwsze 3 m-ce

652,60 zł przez kolejne miesiące

Ankieta

Ankieta
Skąd dowiaduje się Pan/Pani gdzie i jak załatwić sprawy w Urzędzie Pracy?
 
397
 
59
 
14
 
97
Kalkulator stażu pracy Kalkulator wynagrodzeń
Jesteś tutaj: Strona główna »
Logo Urzędu Pracy Herb Powiatu

Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie

Nota o dostępności

Serwis internetowy Powiatowego Urzędu Pracy w Wschowie został zaprojektowany, aby być bezwzględnie dostępny i użyteczny zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dostępu do treści. Zespół przygotowujący serwis postarał się, aby każdy kto chce skorzystać z tej strony mógł to zrobić w łatwy sposób.

Jeżeli macie Państwo zastrzeżenia związane z dostępnością serwisu prosimy o kontakt - jesteśmy otwarci na wszelkie wskazówki i uwagi.

Czytelność

Pokazane jak wygląda i gdzie się znajduje przycisk dla niedowidzących

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawartość tej strony była maksymalnie czytelna. Możecie Państwo skorzystać z opcji "Wysoki kontrast" Pokazana jak wygląda i gdzie się znajduje przycisk do powiększenia/pomniejszenia tekstu (znajduję się ona w lewym górnym rogu strony) aby przeglądać serwis w postaci tekstowej i kolorystyce o wysokich kontrastach.

Ponadto ograniczyliśmy do minimum użycie skryptów Javascript, aby zapewnić możliwość uruchomienia serwisu i dostępu do informacji na jak największej ilości urządzeń, systemów operacyjnych i przeglądarek.

Nasz serwis internetowy jest stworzony w głównej mierze dla informacji i dlatego zrezygnowaliśmy z wymyślnych bannerów, animacji flash czy bogatej grafiki.

Rozmiar czcionki

Ta strona internetowa została dostosowana do tego, aby przeglądać ją w różnych rozmiarach czcionki. Aby to uczynić należy skorzystać z przycisku "Wysoki kontrast" - serwis zostanie wyświetlony w większym rozmiarze czcionki, w kolorach o wysokim kontraście. Można także użyć narzędzi wbudowanych w przeglądarki internetowe oraz linku "Powiększ tekst" dostępnego na każdej stronie.

Pokazane jak wygląda i gdzie się znajduje przycisk Powiększ tekst

Obrazy i atrybut ALT

Osoba z laską dla niewidomych
Obrazy na stronie zawierają atrybut ALT, który jest używany do opisywania zawartości plików graficznych. Atrybut ten jest ważny, ponieważ wiele osób, na przykład użytkownicy z wadami wzroku lub osoby korzystające z czytników ekranowych bądź łączy o niskiej przepustowości, może nie widzieć obrazów na stronach internetowych. Opisowy tekst w atrybucie ALT dostarcza takim użytkownikom ważnych informacji. Obrazki czysto dekoracyjne zawierają pusty atrybut ALT.

Linki

Wiele linków zawiera atrybut title opisujący dany link w bardziej szczegółowy sposób, chyba że tekst linku sam w sobie już dokładnie opisuje dokument docelowy.
Teksty odnośników są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości były zrozumiałe nawet poza kontekstem zdania, w którym występują.

Standardy

Układ graficzny tej strony jest w całości opisany przez arkusze stylów kaskadowych CSS.

Wszystkie strony używają semantycznych znaczników. Tagi  <h1> są użyte dla zaznaczenia głównych tytułów, <h2> dla podtytułów. Tag <h1> jest użyty jedynie dla tytułu głównego mianowicie loga + nazwy serwisu. Tag <h2>,<h3> itd. są wykorzystywane jako nagłówki oraz podtytuły.

Wszystkie strony spełniają najważniejsze wytyczne W3C Web Content Accessibility Guidelines. Wszystkie strony przechodzą walidację jako XHTML.

Oceń nasze artykuły:

Aktualna ocena: 0 (ocen: 0)

Tagi

 

Metryczka dokumentu
Autor dokumentu:System Labor
Utworzono: 30 grudnia 2009
Zmodyfikowano:04 marca 2013 przez System Labor
Przycisk przenosi na stronę główną

Copyrights © 2012 Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie . Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Supremo.pl  System Labor - CMS dla Urzędów Pracy